معرفی شرکت میکروتیک

میکروتیک (MikroTik) یک شرکت در لاتویا است که در سال ۱۹۹۶ برای توسعه روترها و سیستم‌های بی‌سیم ISP تأسیس شد. مهمترین محصول این شرکت سیستم‌عامل میکروتیک است. سیستم‌عامل میکروتیک روتر است که با استفاده از هسته لینوکس ساخته شده‌است. سیستم‌عامل میکروتیک علاوه‌بر قابلیت نصب بر روی رایانه‌های خانگی، به صورت بسته نرم‌افزاری-سخت‌افزاری نیز ارائه شده‌است.

میکروتیک یک شرکت فناوری اطلاعات است که محصولات و خدمات متنوعی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری ارائه می‌دهد. برخی از محصولات و خدمات میکروتیک عبارتند از:

  • روترهای میکروتیک: این دستگاه‌ها نمونه‌هایی کوچک با ویژگی‌های پیشرفته از سیستم‌های مسیریابی هستند که برای شبکه‌های کوچک و متوسط تجاری و آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • سیستم‌های وایرلس میکروتیک: این دستگاه‌ها را می‌توان به‌عنوان راهکارهایی برای ایجاد شبکه‌های وایرلس برای کسب و کارها و افراد تلقی کرد. از این دستگاه‌ها برای ایجاد شبکه‌های وایرلس در منازل، مدارس، شرکت‌ها و دیگر زیرساخت‌ها استفاده می‌شود.
  • سیستم‌های سوئیچینگ میکروتیک: این دستگاه‌ها برای مدیریت و کنترل ترافیک شبکه‌ها، ارتباط با دستگاه‌های مختلف و پیکربندی شبکه‌های کامپیوتری از راه دور طراحی شده‌اند.
  • میکروتیک کانفیگراسیون: خدمات کانفیگراسیون از راه دور برای تنظیم و پیکربندی دستگاه‌های میکروتیک به‌عنوان یک سرویس مدیریت شبکه عرضه می‌شود.
  • خدمات مشاوره: مشاوران میکروتیک در زمینه طراحی، پیکربندی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری مشاوره ارائه می‌دهند.
  • خدمات آموزشی: میکروتیک دوره‌های آموزشی برای مدیریت شبکه‌های کامپیوتری را ارائه می‌دهد.

MikroTik Applications

دانلود نرم‌افزارهای میکروتیک

MikroTik Drivers

دانلود درایورهای میکروتیک